Buduj szybciej i łatwiej piękne strony internetowe, dzięki gotowym kompozycjom i szablonom!

Prowadzę agencje cyfrową Smart Pixel.

Tworze też własne projekty sprzedażowe i produkty cyfrowe - w branży IT od ponad 8 lat.

Dodatkowo od pond 12 lat w sprzedaży, głównie branża sportowa⚽. Uwielbiam wykorzystywać nowoczesne narzędzia no-code i automatyzacje w prowadzeniu biznesu, sprzedaży i tworzeniu produktów cyfrowych.

Founder & CEO w Webzo

Piotr Bąk

Inne ciekawe artykuły

Zobacz wszystkie →

Nasze szablony stron www cieszą się ogromnym zainteresowaniem
03 kwietnia 2023

Jak landing page pomógł mi zarobić ponad 100 tys zł? (cz.1)

W tym artykule opisuje, jak zarobiłem ponad 100 tysięcy złotych w miesiąc, wykorzystując do tego pomysł, landing page’a, bazę danych wraz z dedykowanym crm i automatyzacji. Wytłumaczę jak jednoosobowa firma dzięki nowoczesnym narzędziom no-code może konkurować z dużo większymi firmami zatrudniającymi sztab ludzi. Brzmi ciekawie? Zapraszam do lektury 📖

 

Zacznijmy jednak od początku. Czym w ogóle jest landing page inaczej nazywany stroną lądowania? Zapewne większość z was doskonale to wie, ale dla tych co może nie do końca rozumieją ten temin napiszę kilka słów o tym, czym jest ten landing page.

 

Landing page to strona internetowa, na którą użytkownik trafia zwykle po kliknięciu w link reklamowy, bądź inny rodzaj odnośnika. Celem takiej strony jest przyciągnięcie uwagi i zachęcenie do wykonania określonej akcji, takiej jak wykupienie produktu lub usługi. Dobrze zaprojektowany landing page może przyczynić się do znacznego zwiększenia sprzedaży. I tak było też w moim przypadku.

 

Pierwszy był pomysł

 

W listopadzie 2022 roku stworzylem ten landing page www.programydlaklubow.pl specjalnie pod ministerialny program KLUB. Program KLUB to taka ogólnopolska akcja oganizowana przez Ministerstwo Sportu, do której zgłosić się mogą stowarzyszenia sportowe aby otrzymać dotacje na działalność statutową w wysokości 10 lub 15 tys zł.

 

Pieniądze w ramach tego programu mogą być przeznaczane na zakup sprzętu oraz na wynagrodzenie trenerów. Oprócz tego, że pracuje w branży IT, działam też równolegle od ponad 12 lat w branży sportowej, postanowiłem więc wykorzystać swoje możliwości, wiedzę oraz zbudowaną już bazę adresową aby zarobić na tym projekcie duże pieniądze. Bardzo pomocna przy całym przedsięwzięciu była wiedza i doświadczenie z branży IT, tworzenia stron www, marketingu i sprzedaży rzecz jasna.

 

Pomysł był prosty. W ramach projektu www.programydlaklubow.pl oferuje stowarzyszeniom sportowym sporządzenie i rozliczenie dotacji z Programu Klub zupełnie bezpłatnie! Tak, nie pomyliłem się, robię to za darmo… choć nie tak do końca 😉 A więc jak zarabiam zapytasz? Już tłumaczę.

 

Źródło dochodu i lepsza oferta od konkurencji

 

Aby mieć znacznie korzystniejszą ofertę od konkurencji tej specyficznej usługi jaką jest napisanie wniosków o dotacje z państwowych programów wpadłem na fajny pomysł. Podjąłem współpracę z jednym z najpopularniejszych producentów sprzętu sportowego w naszym kraju, która polegała na wypłacie prowizji za zamówienia składane przez kluby w ramach tych rządowych dotacji. Takie proste, prawda! 🤩

 

Dla stowarzyszeń jest to bardzo korzystne rozwiązanie ponieważ i tak były zobowiązane w ramach akcji zakupić sprzęt sportowy a dzięki temu, że ja im to oferowałem nie musiały tracić czasu na szukanie firm zewnętrznych. Dodatkowo kluby oszczędzały ok 800-1200zł za samo napisanie wniosku bowiem konkurencja oferowała swoje usługi po mniej więcej takich właśnie stawkach - to była moja przewaga konkurencyjna. Zaistniała tu zasada win-win czyli wszyscy są wygrani 🙂 Teraz wystarczyło stworzyć nową markę, stronę www, identyfikacje wizualną i wystartować z projektem na całą Polskę. 🚀

 

Stworzenie marki i landing page’a

 

Do stworzenia landing page’a wybrałem kreator stron www WebWave ponieważ znam to rozwiązanie doskonale i chciałem aby witryna powstała jak najszybciej. Samo stworzenie strony dzięki gotowym kompozycjom i doskonałej znajomości WebWave zajęło mi zaledwie jeden dzień roboczy.

 

Dużo więcej czasu poświęciłem na opracowanie logotypu, zaprojektowanie bannerów, stworzenie profilów na social media wraz z treściami na miesiąc do przodu, napisanie newsletterów, nastawienie autoresponderów, stworzenie tekstów reklamowych i przygotowanie dedykowanej bazy danych wraz z crm, który miał pomóc mi w obsłudze dużej ilości Klientów, łatwemu zarządzaniu wnioskami i ogólnie lepszej organizacji pracy własnej. W końcu miałem obsługiwać kluby z całego kraju więc musiałem być bardzo dobrze przygotowany i zorganizowany.

 

strona główna landing page'a https://programydlaklubow.pl/

 

 

System operacyjny i automatyzacja pracy

 

System operacyjny całego projektu stworzyłem w Airtable, które okazało się to świetnym rozwiązaniem. Na stronie www.programydlaklubow.pl osadziłem formularz zgłoszeniowy do wspomnianego programu Klub, za pośrednictwem, którego każde wypełnione przez Klienta zgłoszenie wpadało do specjalnie przygotowanej bazy danych w airtable skąd mogłem już zarządzać tymi zgłoszeniami, nadawać im statusy, wgrywać dokumenty, wysyłać mejle i smsy oraz dzwonić do Klientów. Bez tej dedykowanej bazy danych nie byłbym w stanie sam obsłużyć kilkuset Klientów. Tak więc chcąc zrealizować cel zarobienia większych pieniędzy przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości usługi koniecznym było stworzenie swoistego centrum dowodzenia.

 

Bardzo pomocne były także automatyzacje takie jak autorespondery i newslettery oraz treści na social media nastawione na miesiąc do przodu, stworzone w make.com co znacznie uwolniło moje zasoby czasowe dzięki czemu mogłem się skupić na najważniejszych zadaniach czyli obsłudze Klienta i sprzedaży.

 

Na koniec dodam, że ten dedykowany crm zrobiłem w ramach darmowego planu jaki oferuje airtable, to też nie wydałem na to ani jednej złotówki, wystarczyła wiedza i podstawowa umiejętność obsługi aplikacji. 🙂

 

baza danych, crm stworzony od zera w airtable do którego wpadały zgłoszenia do programu przez formularz osadzony na oficjalnej stronie internetowej projektu

 

 

Zarobiłem ponad 100 tys zł w miesiąc!!

 

Po stworzeniu landing paga’e, grafik promocyjnych, zbudowaniu centrum dowodzenia w airtable i spięciu tego wszystkiego razem wystarczyło teraz wysłać do całej bazy Klientów newsletter oraz smsy z ofertą. Pomocne w promocji moich usług okazały się też posty na grupach tematycznych na facebooku. Promocję i sprzedaż rozpocząłem na początku marca br.

 

Efektem mojej pracy jest zebranie do tej pory 292 zgłoszeń (stan na dzień 29.03.2023) do programu Klub, których wartość sprzedaży sprzętu sportowego opiewa na kwotę 1 350 000zł! Prowizja netto z zamówień na sprzęt sportowy na chwile obecną wnosi 109 756 zł 💰. Nabór do programu trwa do 24 kwietnia 2023 więc zapewne ostateczny wynik będzie jeszcze lepszy 🤩.

 

Podsumowanie

 

W przyszłym roku chcę poprawić tegoroczny wynik i dojść do 2 mln zł sprzedaży z samego tylko Programu Klub. Projekt programydlaklubów.pl nabiera rozpędu a oferta będzie poszerzała się o inne dotacje i rządowe programy. Na tym etapie wiem co mogę jeszcze poprawić i jak dotrzeć do większej ilości Klientów.

 

Sam landing page stworzony w WebWave na potrzeby tego projeku okazał się bardzo pomocny w pracy i był kluczowym elementem całości. Strona nasycona dopracowaną treścią SEO dobrze się pozycjonowała dzięki czemu ok 15% zgłoszeń pochodziło z samej tylko witryny. Poza tym, strona docelowa jest fudamentem a w zasadzie trwałym pomostem pomiędzy mną jako sprzedawcą usługi a systemem do zarządzania wnioskami i kontaktami, który jak wcześniej wspomniałem stworzyłem specjalnie pod ten rodzaj biznesu w airtable.

 

Piszę to wszystko aby zaispirować Cię i pokazać, że można dziś z użyciem nowoczensnych narzędzi no-code takich jak WebWave(kreator stron), Figma (grafika), Airtable (baza danych i crm w jednym), MailerLite (newslettery), Make (automatyzacje) i wielu innych aplikacji a także pomysłowi, wiedzy branżowej i odrobinie chęci zarobić duże pieniądze w bardzo krótkim czasie.

 

Kiedyś do obsługi takiego projektu jaki tu opisuje trzeba było by zatrudnić sprzedawcę, pracownika biurowego do obsługi mejlów i telefonów, specjalistę ds. wniosków, speca od marketingu, programistę od bazy danych i automatyzacji oraz zlecić stworzenie strony www. Dziś świat daje nam takie możliwości, że to wszystko może zrobić jedna osoba!

 

Nie trzeba być programistą, nie trzeba wybitnie inteligentnym, nie potrzeba sztabu ludzi aby zarobić dobre pieniądze z projektu internetowego. 🌐

 

Dziś jednoosobowa, dobrze zorganizowana działalność gospodarcza wykorzystująca odpowiednie aplikacje no-code i know-how może spokojnie konkurować z dużymi firmami i wykręcać świetne wyniki📊.

 

W części drugiej tej serii artykułów opisze dokładnie jak zintegrować formularz kontaktowy ze stroną www tak aby zbierał dane i rozsyłał je automatycznie do określonych aplikacji, jak zastosować automatyzacje procesów biznesowych a także pokaże jak potężnym narzędziem jest airtable i jak wykorzystać jego możliwości aby uzyskać przewagę konkurencyjną.

Kontynuacja pojawi się wyłącznie w społeczności Webzo na Discordzie oraz na Facebooku. Jeśli jeszcze Cię tam nie ma to zapraszam, kliknij tutaj i odbierz zaproszenie . Po wypełnieniu formularza na mejla dostaniesz link z zaproszeniem do społeczności na serwerze Discord.

 

Dodam jeszcze, że w społeczności Webzo poruszamy takie ciekawe tematy jak:

 

🚫no-code | 🦾 Automatyzacje | 🌐 Strony WWW | 🛒 eCommerce | 💵 Sprzedaż | Społeczność 👥 | 🎯Marketing | 👾 Produkty cyfrowe |  🤖 AI |  💵 Zlecenia | 📊 SEO i Pozycjonowanie | 👨‍💼 Przyszłość pracy | 🤑 Biznes i pieniądze

 

Na koniec chciałem Ci podziękować za przeczytanie całego tego artykułu 🤝 Jeśli doszedłeś aż tutaj to znaczy że tekst Cię zaciekawił co mnie bardzo cieszy🙂. Mam nadzieję, że moja historia zainspiruje Cię do działania i wykorzystania niesamowitych możliwości jakie daje nam dzisiaj cyfrowy świat.

 

Jeśli chcesz dostać powiadomienie o drugiej części tej serii artykułów to zapisz się do tego newslettera >>

 

Jeśli masz jakieś pytania to zadzwoń do mnie lub napisz.

 

tel. 798690557

e-mail: piotr@webzo.pl

 

Dołącz do nas 👋

Facebook: https://tinyurl.com/2s3m6etf

Discord: https://tinyurl.com/bdespzxk

 

 

Droga do 100 tys zł w miesiąc w skrócie:

 

  • Wpadnij na pomysł jak możesz zarobić większe pieniądze używając swojego branżowego know-how, narzędzi no-code i automatyzacji aby nie musieć zatrudniać ludzi i tym samym zminimalizować koszty przedsięwzięcia,
  • Zrób rozeznanie na rynku, sprawdź ofertę konkurencji i na tej podstawie stwórz lepszą ofertę. Jeśli nie musisz nie konkuruj ceną, lepiej daj większą wartość!
  • Stwórz nazwę marki/projektu i całą identyfikację wizualną. Możesz użyć do tego np. darmowego programu Figma lub innych, jest ich cała masa.
  • Stwórz przy użyciu kreatora stron www takiego jak np. WebWave stronę internetową projektu. Załóż social media, stwórz treści na social media i nastaw wiele miesięcy do przodu je za jedym razem aby uwolnić swój czas. Możesz użyć do tego tych narzędzi: ChatGPT, WriteSonic, Buffer, Make.
  • Stwórz newletter i podepnij go pod swoją stronę www, skonfiguruj autorespondery, osadź fomularz zgłoszeniowy na stronie i zbieraj dane,
  • Zepnij stronę www z bazą danych w airtable i zarządzaj zgłoszeniami oraz kontaktami,
  • Pomyśl jak możesz użyć robotów i zautomatyzować powtarzalne procesy biznesowe aby móc skupić się na rzeczach najważniejszych takich jak np. sprzedaż,
  • Postaw na jak najlepszą obsługę Klienta, stawiaj na jakość a zobaczysz, że to Ci się zwróci,
  • Promuj produkt lub usługę wykorzystując do tego grupy na facebooku, google ads, facebook ads lub inne skuteczne metody. Wyślij ofertę mejlem do całej bazy kontaktów jeśli ją posiadasz,
  • Zarabiaj duże pieniądze.
Twój e-mail:
Wyślij →
Wyślij →
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zapisz się do InfoLettera

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

A otrzymasz inspirujący newsletter pełen wiedzy i fascynujących tematów z dziedziny tworzenia stron WWW, automatyzacji, no-code, sztucznej inteligencji, eCommerce, pozycjonowania, marketingu i tym podobnych zagadnieniach!🔥

Jako pierwszy/a dowiesz się też o naszych najnowszych projektach, szablonach, wpisach na blogu i wydarzeniach, które organizujemy specjalnie dla naszej społeczności. 🙋‍♂️

Dołącz do 🇵🇱 Polskiej Społeczności  No-Code 👋

 

Dołącz do setek użytkowników Webzo, którzy otrzymują wsparcie i wymieniają się wiedzą oraz doświadczeniami na Discordzie!

🤝 Dołącz do nas

Produkty

Inne

Webzo Shop

O Webzo

piotr@webzo.pl | +48 798 690 557

2023 © Webzo