Buduj szybciej i łatwiej piękne strony internetowe, dzięki gotowym kompozycjom i szablonom!

Prowadzę agencje cyfrową Smart Pixel.

Tworze też własne projekty sprzedażowe i produkty cyfrowe - w branży IT od ponad 8 lat.

Dodatkowo od pond 12 lat w sprzedaży, głównie branża sportowa⚽. Uwielbiam wykorzystywać nowoczesne narzędzia no-code i automatyzacje w prowadzeniu biznesu, sprzedaży i tworzeniu produktów cyfrowych.

Founder & CEO w Webzo

Piotr Bąk

Inne ciekawe artykuły

Zobacz wszystkie →

home office praca zdalna
01 listopada 2023

Jak podłączyć własną domenę do swojej strony w WebWave?

Wstęp

 

Krótkie wprowadzenie do WebWave jako narzędzia do tworzenia stron internetowych

 

WebWave to znakomity kreator stron internetowych, który umożliwia tworzenie profesjonalnych stron zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych projektantów stron. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi oraz szerokiemu wachlarzowi funkcji, WebWave staje się idealnym narzędziem dla każdego, kto chce stworzyć atrakcyjną i funkcjonalną stronę.

 

Podłączenie własnej domeny do strony w WebWave

 

Podłączenie własnej domeny do strony stworzonej w WebWave pozwala na jeszcze większą personalizację oraz profesjonalizm Twojej witryny. W tym celu możesz zarejestrować nową domenę bezpośrednio w WebWave lub podłączyć istniejącą domenę z innego rejestratora.

 

Zalety korzystania z WebWave: elastyczność, łatwość obsługi i bogaty wybór szablonów

 

WebWave oferuje nie tylko możliwość podłączenia własnej domeny, ale również szereg innych zalet, takich jak elastyczność, łatwość obsługi i bogaty wybór szablonów. Dzięki temu, korzystając z WebWave, masz nieograniczone możliwości tworzenia i modyfikowania swojej strony, dostosowując ją do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

 

konto webwave

 

Zrób to przed podłączeniem domeny

 

Zanim podłączysz własną domenę do swojej strony w WebWave, musisz spełnić dwa podstawowe wymagania. Po pierwsze, aby móc korzystać z tej funkcji, potrzebujesz płatnego abonamentu w WebWave. Dzięki temu uzyskasz dostęp do wszystkich zaawansowanych funkcji i możliwości oferowanych przez kreator stron.

 

Po drugie, musisz zdecydować, czy chcesz zarejestrować nową domenę bezpośrednio w WebWave, czy też podłączyć istniejącą domenę z innego rejestratora. Oba rozwiązania są możliwe i mają swoje zalety. Rejestracja nowej domeny w WebWave pozwala na łatwe zarządzanie stroną i domeną w jednym miejscu, podczas gdy podłączenie istniejącej domeny z innego rejestratora umożliwia Ci wykorzystanie wcześniej zarejestrowanej domeny, niezależnie od jej obecnego dostawcy.

 

Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Ważne jest jednak, aby przed podjęciem decyzji sprawdzić, czy spełnione są oba wymagania - płatny abonament w WebWave oraz posiadanie domeny, którą chcesz podłączyć do swojej strony.

 

Rejestracja nowej domeny w WebWave

 

Jeśli zdecydujesz się na rejestrację nowej domeny w WebWave, postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby zarejestrować i podłączyć domenę do swojej strony.

 

Przede wszystkim, zaloguj się do swojego konta w WebWave i otwórz edytor strony, do której chcesz podłączyć domenę. Następnie, przejdź do sekcji "Domeny" w edytorze. Znajdziesz tam przycisk "Zarejestruj nową domenę", na który należy kliknąć.

 

Po kliknięciu w przycisk "Zarejestruj nową domenę", zostaniesz poproszony o wybór i wpisanie nazwy domeny, którą chcesz zarejestrować. Upewnij się, że nazwa domeny jest unikalna i łatwa do zapamiętania. Po wyborze nazwy domeny, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dokończyć proces rejestracji.

 

Warto pamiętać, że po zmianie ustawień DNS, może minąć do 48 godzin, zanim zmiany zostaną w pełni rozpropagowane. W tym czasie Twoja strona może być niedostępna lub wyświetlać się nieprawidłowo. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pełną propagację zmian.

 

Podłączenie istniejącej domeny z innego

rejestratora

 

Jeśli posiadasz już domenę zarejestrowaną u innego dostawcy i chcesz ją podłączyć do swojej strony w WebWave, wykonaj następujące kroki:

 

A. Dodanie domeny do swojej strony w Panelu Webmastera WebWave

 

Zaloguj się do swojego konta WebWave i otwórz Panel Webmastera. W sekcji "Domeny" dodaj swoją domenę do strony, wpisując jej nazwę w odpowiednim polu. Po dodaniu domeny, możesz przejść do kolejnego kroku.

 

B. Ustawienie przekierowania domeny (DNS) na serwery WebWave

 

Teraz musisz skonfigurować ustawienia DNS swojej domeny, aby przekierować ją na serwery WebWave. W tym celu:

  • Przejdź do sekcji "Domeny" w edytorze strony w WebWave.

  • Kliknij na "Podłącz istniejącą domenę" i postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi zmiany ustawień DNS dla Twojego rejestratora domen.

  •  

W zależności od dostawcy domeny, proces zmiany ustawień DNS może się różnić. Dlatego warto sprawdzić instrukcje dostarczone przez WebWave dla popularnych rejestratorów domen, takich jak Home.pl, Nazwa.pl, Linuxpl.com, Hekko.pl, Webd.pl, OVH.pl, dhosting.pl i 1and1.co.uk.

 

C. Przykłady instrukcji dla popularnych rejestratorów domen

 

Na stronie pomocy WebWave znajdziesz szczegółowe instrukcje dotyczące zmiany ustawień DNS dla popularnych rejestratorów domen. Postępuj zgodnie z instrukcjami dla swojego dostawcy, aby prawidłowo skonfigurować przekierowanie domeny na serwery WebWave. Jeśli napotkasz trudności lub masz pytania, zespół wsparcia WebWave jest do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci w każdym etapie procesu.

 

Rozwiązywanie problemów i pomoc techniczna

 

W przypadku napotkania trudności podczas podłączania domeny do swojej strony w WebWave, możesz liczyć na wsparcie techniczne oferowane przez zespół WebWave. Wiedza i doświadczenie specjalistów z dziedziny domen i tworzenia stron internetowych sprawiają, że są oni w stanie pomóc Ci szybko i skutecznie rozwiązać ewentualne problemy.

 

Warto również zapoznać się z wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania najczęstszych problemów związanych z podłączaniem domeny. Na stronie pomocy WebWave znajdziesz wiele artykułów i instrukcji, które mogą pomóc Ci zrozumieć proces podłączania domeny oraz poradzić sobie z ewentualnymi komplikacjami.

 

Jeśli jednak problem będzie trwał lub napotkasz na nieoczekiwane trudności, nie wahaj się skontaktować z zespołem wsparcia WebWave. Eksperci z dziedziny domen i tworzenia stron internetowych są gotowi, aby pomóc Ci w każdym etapie procesu podłączania domeny do swojej strony w WebWave.

 

Odkryj moc własnej domeny w WebWave

 

Podłączenie własnej domeny do strony w WebWave przynosi wiele korzyści, takich jak większa personalizacja, profesjonalizm i lepsza widoczność w sieci. Dzięki łatwemu procesowi rejestracji nowej domeny lub podłączenia istniejącej z innego rejestratora, możesz w pełni wykorzystać potencjał swojej strony internetowej.

 

Zachęcamy do korzystania z WebWave jako narzędzia do tworzenia i zarządzania stronami internetowymi. Odkryj szeroką gamę funkcji, imponujący wybór szablonów oraz możliwości optymalizacji SEO i bezpiecznego hostingu z darmowym certyfikatem SSL.

 

Jeśli poszukujesz inspiracji, sprawdź dostępne szablony premium oraz darmowe kompozycje stworzone przy użyciu technologii WebWave. Dołącz do Polskiej Społeczności No-Code, aby uzyskać dostęp do ekskluzywnych materiałów edukacyjnych, zniżek i możliwości nawiązywania kontaktów z innymi entuzjastami projektowania stron internetowych.

 

Nie czekaj i zacznij tworzyć swoją stronę z własną domeną już dziś! Sprawdź WebWave, zapoznaj się z szablonami premium i dołącz do 🇵🇱 Polskiej Społeczności No-Code.

 

konto webwave

Twój e-mail:
Wyślij →
Wyślij →
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zapisz się do InfoLettera

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

A otrzymasz inspirujący newsletter pełen wiedzy i fascynujących tematów z dziedziny tworzenia stron WWW, automatyzacji, no-code, sztucznej inteligencji, eCommerce, pozycjonowania, marketingu i tym podobnych zagadnieniach!🔥

Jako pierwszy/a dowiesz się też o naszych najnowszych projektach, szablonach, wpisach na blogu i wydarzeniach, które organizujemy specjalnie dla naszej społeczności. 🙋‍♂️

Dołącz do 🇵🇱 Polskiej Społeczności  No-Code 👋

 

Dołącz do setek miłośników no-code, którzy otrzymują wsparcie i wymieniają się wiedzą oraz doświadczeniami! +150 członków.

🤝 Dołącz do nas

Produkty

Inne

Webzo Shop

O Webzo

piotr@webzo.pl | +48 798 690 557

 © 2023 Webzo | Strona stworzona w kreatorze WebWave